Нема производи.

Нема производи.

Божидар Барлакоски

  /  Божидар Барлакоски

Божидар Барлакоски

БОЖИДАР БАРЛАКОСКИ

Божидар Барлакоски е роден во Прилеп во 1984 година. Поет, филозоф, новинар. Автор е на три поетски книги и добитник е на повеќе од дваесет меѓународни награди за фотографија, меѓу кои и бронзен медал за фотожурнализам од „Торонто камера клаб“, PSA сребрен медал за фотографија во Кипар, сребрен медал за фотографија во Украина, Гран при – златен медал за колекција на фотографии на Денови на македонската фотографија 2014 година, како и на голем број признанија и дипломи, а своевремено една фотографија од Барлакоски е објавена на интернет-страницата на National Geographic како избор на денот. Учествувал како член на жири на два меѓународни конкурси за фотографија.

Како поет досега бил учесник на неколку книжевни настани и фестивали. „Сама книга“ е неговата трета збирка поезија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram