Нема производи.

Чарлс Дарвин

  /  Чарлс Дарвин

Чарлс Дарвин

ЧАРЛС ДАРВИН

Чарлс Дарвин (1809-1882) бил англиски природонаучник и геолог, познат по својот придонес кон еволуционистичката теорија. Докажувал дека сите животински видови потекнуваат од исти предци. Тврдел дека еволуцијата се базира на природна селекција. Клучно за истражувањата било 5-годишното патување со „Бигл“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram