Нема производи.

Нема производи.

Дајна Џефрис

  /  Дајна Џефрис

Дајна Џефрис

ДАЈНА ЏЕФРИС

Дајна Џефрис (1948) е британска писателка родена во Малезија. Се преселиле во Англија кога имала девет години. Бидејќи Југоисточна Азија и Далечниот Исток имаат посебно место во нејзиниот живот, ја користи секоја можност да ги посети. Одредено време живеела во роекнрол комуна (хипи заедница). Работела во образование но и како ликовна уметница. Деновите ги минува  во пишување, а во слободното време со своите внучиња прави дијадеми и диносауруси.

 

Twitter @DinahJefferies

Oфицијален сајт: www.dinahjefferies.com

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram