Нема производи.

Нема производи.

Џејмс Клир

  /  Џејмс Клир

Џејмс Клир

ЏЕЈМС КЛИР

Џејмс Клир е американски автор, претприемач, фотограф, спортист и хуманист. Експерт е на темата за навиките и човечкиот потенцијал, а централното прашање на кое дава одговор во својата работа е: Како можеме да живееме подобро? Клир е редовен говорник во големи светски компании и предавач на универзитетите низ САД.

Основач е на Академијата за навики, која содржи врвни платформи за обука, кои досега ги посетиле повеќе од 10 000 лидери, менаџери, тренери и наставници, но и поединци заинтересирани за изградба на подобри навики во животот и во работата.

„Атомски навики“ е првата книга на Џејмс Клир, која за кратко време стана бестселер на „Њујорк тајмс“, со милионски тираж и со превод на над 40 јазици.

Од продажбата на своите книги, обуки и други активности, Џејмс Клир редовно донира 5 % во Фондацијата за борба против маларијата.

Официјален сајт: https://jamesclear.com/

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram