Нема производи.

Нема производи.

Џејн Хокинг

  /  Џејн Хокинг

Џејн Хокинг

ЏЕЈН ХОКИНГ

Џејн Хокинг (1944) е англиска писателка и едукаторка. Студирала јазици. Докторирала на средновековната шпанска поезија. За време на студиите, го сретнала Стивен Хокинг. Во 1965 година стапиле во брак, кој траел триесет години. Имаат три деца.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram