Нема производи.

Џорџо Манганели

  /  Џорџо Манганели

Џорџо Манганели

Giorgio_Manganelli

Џорџо Манганели (1922-1990), италијански новинар, преведувач, литературен критичар и писател. Бил еден од двигателите на италијанското авангардното движење „Група 63“. Неговото творештво е одбележано со дигресии и скршнувања, потсвесност и надреалност, парадокси и контрадикции на реалноста.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram