Нема производи.

Дулсе Марија Кардозо

  /  Дулсе Марија Кардозо

Дулсе Марија Кардозо

ДУЛСЕ МАРИЈА КАРДОЗО

Дулсе Марија Кардозо (1964) е португалска писателка. Детството го минала во Ангола. Студирала право и работела како адвокатка, пред да се посвети на писателската професија. Ја има добиено Европската награда за литература во 2009 година и наградата на португалскиот ПЕН клуб.

Поврзани продукти

Сочувство
250,00 ден
Враќањето
200,00 ден
ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.
    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram