Нема производи.

Елизабет Гилберт

  /  Елизабет Гилберт

Елизабет Гилберт

ЕЛИЗАБЕТ ГИЛБЕРТ

Елизабет Гилберт (1969) е американски бестселер автор со шведско потекло. Родена е во Вотербери, Конектикат. Дипломирала политички науки на Универзитетот во Њујорк во 1991 година, по што работела како новинарка во Харперс базар, но и како готвачка, шанкерка и келнерка.
Нејзината книга „Јади, моли се, вљуби се“ била 199 недели на првото место на списокот на бестселери во Њујорк тајмс и била продадена во над 6 милиони примероци само во САД. Преведена е на повеќе од триесет јазици. Според книгата е снимен и истоимениот филм со Џулија Робертс, Хавиер Бардем и Џејмс Франко.
Била ТЕД говорник во 2009 и во 2014 година.

Официјален сајт: https://www.elizabethgilbert.com/

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram