Нема производи.

Оливера Доцевска

  /  Оливера Доцевска

Оливера Доцевска

Оливера Доцевска е родена во Куманово на 05 март 1975 година. Од 2012 година е Член на Друштвото на писатели на Македонија, од 2014 година претседател на Статутарната комисија на ДПМ, член на Собранискиот одбор на ДПМ  и член на Сојузот на преведувачи на Македонија. Има објавено неколку стихозбирки на македонски и на други јазици: Илузија за сонПортокаловаСончица – Сончоглед – Сунцокрет (тријазично издание), Еден миг од времето. Нејзини творби се вклучени во повеќе антологии на различни јазици и има освоено повеќе важни награди.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram