Нема производи.

Нема производи.

Емануела Пагано

  /  Емануела Пагано

Емануела Пагано

ЕМАНУЕЛА ПАГАНО

Емануела Пагано е совремна писателка од Јужна Франција, родена 1969 година. Дипломирала филм и мултимедијални уметности, а магистрирала историја и цивилизација. Голем дел од нејзините романи, во кои главна тема на преокупација ѝ е детството, се наградувани.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram