Нема производи.

Нема производи.

Есра Туркекул

  /  Есра Туркекул

Есра Туркекул

ЕСРА ТУРКЕКУЛ

Есра Туркекул е родена во 1968 година во Истанбул. Дипломирала индустриско инженерство. Откако 12 години минала во светот на банкарството, почнала да работи во невладини организации. Била и професионален туристички водич. Уште од детството се интересирала и се восхитувала на детективските романи, кои ѝ отворале магичен свет во кој треба да се одгатне загатка. Убиство во Капали чаршија е нејзиниот прв роман. Наскоро следува и продолжение.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram