Нема производи.

Нема производи.

Жеф Герартс

  /  Жеф Герартс

Жеф Герартс

ЖЕФ ГЕРАРТС

Жеф Герартс (1930) е фламански автор на детективски и крими-романи. Бил дел од колонијалната администрација во Белгиско Конго. После независноста, се враќа во Белгија и решава да стане писател. Го сметаат екстремно контроверзен.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram