Нема производи.

Гаетан Суси

  /  Гаетан Суси

Гаетан Суси

ГАЕТАН СУСИ

Гаетан Суси (1958) е канадски романсиер и универзитетски професор. Студирал физика и математика, магистрирал литература и филозофија, а учел и јапонски јазик и книжевност. Неговиот трет роман, Девојчето што премногу ги сакаше кибритчињата, предизвикал сензација во Квебек и веднаш бил преведен на десетина јазици. Живее и работи во Монтреал.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram