Нема производи.

Нема производи.

Гербранд Бакер

  /  Гербранд Бакер

Гербранд Бакер

ГЕРБРАНД БАКЕР

Гербранд Бакер (роден 1962) е холандски писател. Студирал холандски јазик и литература. Работел како титлувач на природонаучни филмови пред да стане градинар. Неговите рани дела биле книги за деца и млади. За својот прв роман за возрасни ја добил наградата за најпродавано книжевно деби. Англискиот превод на романот „Скршнување“ во 2013 година  ја освоил наградата за Независна странска книжевна фикција.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram