Нема производи.

Нема производи.

Гудбергур Бергсон

  /  Гудбергур Бергсон

Гудбергур Бергсон

ГУДБЕРГУР БРЕНСОН

Гудбергур Бергсон (1932) е исландски писател. Студирал педагогија и шпанска книжевност. Во Исланд е познат како еден од најревносните преведувачи од шпански. Од 1961 до денес објавил 20 романи. Се закитил со Нордиската книжевна награда што ја доделува Шведската академија, инаку позната како „Мал Нобел“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram