Нема производи.

Григориј Канович

  /  Григориј Канович

Григориј Канович

ГРИГОРИЈ КАНОВИЧ

Григориј Канович (1929) е литвански писател од еврејско потекло. Објавува на руски и на литвански јазик, што го прави тродомен автор. Напишал многу песни, епиграми, хуморески, драми, филмски сценарија, раскази и романи. Неговата проза се занимава главно со темата на литванските Евреи. Во 1993 емигрирал во Израел.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram