Нема производи.

Нема производи.

Халгримур Хелгасон

  /  Халгримур Хелгасон

Халгримур Хелгасон

ХАЛГРИМУР ХЕЛГАСОН

Халгримур Хелгасон (1959) е исландски сликар, романсиер, преведувач и колумнист. Студирал сликарство во Минхен, Германија, и оттогаш е самостоен уметник. Негово најпознато и најнаградувано дело е 101 Рејкјавик, според кого е снимен истиоимениот филм со Викторија Абрил во главната улога.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram