Нема производи.

Нема производи.

Хедвиг Монтгомери

  /  Хедвиг Монтгомери

Хедвиг Монтгомери

ХЕДВИГ МОНТГОМЕРИ

Хедвиг Монтгомери (1968) е психологинка и семеен терапевт со повеќе од дведецениско искуство во оваа област. Студирала психологија на Универзитетот во Осло и дипломирала во 1997 година. По дипломирањето, учествувала во изборот на учесници за телевизиски продукции од областа на етиката. Во 2002 година станува управен директор на акционерското друштво „Монтгомери“. Од неодамна, Монтгомери станува дел од Кодексот за родители, каде што им дава совети на семејствата што имаат деца и одговара на прашања поврзани со нивните секојдневни проблеми. Покрај работата како семеен терапевт, Монтгомери одржува семинари за меѓународната организација „Фамлаб“, која ги поддржува и ги едуцира родителите и старателите. Нејзините книги се плод на повеќедецениско истражување и искуство и содржат мноштво мудри совети што им помогнале на родителите низ светот да станат уште подобри во нималку лесната задача, а тоа е воспитувањето на децата.

 

Повеќе на: https://montgomery.no/

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram