Нема производи.

Нема производи.

Хелена Хеншен

  /  Хелена Хеншен

Хелена Хеншен

ХЕЛЕНА ХЕНШЕН

Хелена Хеншен (1940-2011) била шведска писателка, дизајнерка и илустраторка на книги за деца. Основач е на познатата дизајнерска компанија „Ма-Јонг“ од Шведска. Писателската кариера ја започнала во 64-тата година од животот со романот „Во сенката на злосторот“, кој добил високи оценки од критиката и наишол на одличен прием од читателите. Во 2008 година го објавила романот „Таа сакала“, за кој повторно се инспирирала од семејната историја.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram