Нема производи.

Нема производи.

Херман Кох

  /  Херман Кох

Херман Кох

ХЕРМАН КОХ

Херман Кох (1953) е холандски писател, телевизиски продуцент и познат актер. Автор е на девет романи и на три збирки раскази. Неговиот роман Вечерата e преведен на повеќе од 21 јазик. Викендичка со базен е неговата седма книга и таа и Драг господине М се неговите најуспешни бестселери на меѓународно ниво. Живее во Амстердам со сопругата и синот.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram