Нема производи.

Нема производи.

Инџи Арал

  /  Инџи Арал

Инџи Арал

ИНЏИ АРАЛ

Инџи Арал (1944) е турска писателка. Дипломирала на одделот сликарство на педагошката академија. Почнала да пишува раскази во 1976-та година, објавени во книжевните списанија. Нејзините дела се преведени во Франција, Бугарија, Грција и во Македонија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram