Нема производи.

Нема производи.

Илдико Ловаш

  /  Илдико Ловаш

Илдико Ловаш

ИЛДИКО ЛОВАШ

Илдико Ловаш е родена 1967 во Суботица, Србија. На Философскиот факултет во Нови Сад дипломирала унгарски јазик и книжевност. Работела како новинар и колумнист. Од 2010 година е советник на Унгарскиот национален совет за култура. Преведувана е на српски, хрватски, словенечки, италијански, германски, бугарски и на македонски јазик.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram