Нема производи.

Инга Абеле

  /  Инга Абеле

Инга Абеле

ИНГА АБЕЛЕ

Инга Абеле (1972) е една од најпопуларните и најнеконвенционални латвиски писателки. Пишува романи, поезија, драми и раскази. Добитничка е на многу книжевни награди, меѓу кои и наградата на Балтичката асемблеја за романот „Плима“. Ја опишуваат како еден од најважните латвиски писатели поради уникатниот стил и актуелните теми. Нејзините книги се преведени на неколку европски јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram