Нема производи.

Нема производи.

Ингвар Амбјорнсен

  /  Ингвар Амбјорнсен

Ингвар Амбјорнсен

ИНГВАР АМБЈЕРНСЕН

Ингвар Амбјорнсен (роден 1956) е норвешки писател. Најпознат е по тетралогијата „Елинг“. Еден од неговите романи е филмуван и во 2001 година филмот е номиниран за „Оскар“ во категоријата најдобар странски филм. Во 2010 година се откажува од пишување. Четири години подоцна, почнува да објавува книжевни рецензии. Од 1985 година живее во Германија со сопругата, германската преведувачка Габриеле Хефс.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram