Нема производи.

Нема производи.

Јана Лозаноска

  /  Јана Лозаноска

Јана Лозаноска

ЈАНА ЛОЗАНОСКА

Јана Лозаноска е родена 1978 година во Скопје. Страст и професија ѝ е меѓународното право, но во последно време се открива себеси и во создавање поезија, што го прави со особена желба и полет. Изложба ѝ е втора збирка песни. Првата книга Мо-мент[на] инспирација излезе од печат во септември 2010 година.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram