Нема производи.

Нема производи.

Јирг Шубигер

  /  Јирг Шубигер

Јирг Шубигер

ЈИРГ ШУБИГЕР

Јирг Шубигер, е роден во Цирих во 1936 година. По завршување на студиите по германистика, психологија и философија, работи како публицист. Пишува белетристика и книги за деца за кои добил многу награди, меѓу кои и престижната Награда за литература за млади на Германија во 1996 година. Денес живее како писател и психотерапевт во Цирих.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram