Нема производи.

Нема производи.

Јиржи Хајичек

  /  Јиржи Хајичек

Јиржи Хајичек

Spisovatel Jiří Hájíček vydal nový román Rybí krev.

Јиржи Хајичек (роден 1967) е чешки писател. Растел на село во Јужна Чешка. Автор е на неколку книги раскази и романи. Добитник е на наградата „Магнезија литера“. Припаѓа во редот на најуспешните современи чешки писатели, преведен на англиски, италијански, унгарски, хрватски, македонски, белоруски, полски и на бугарски јазик. Во 2016 година имал премиера филмот снимен според неговата книга „Крадците на зелени коњи“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram