Нема производи.

Јон Калман Стефансон

  /  Јон Калман Стефансон

Јон Калман Стефансон

ЈОН КАЛМАН СТЕФАНСОН

Јон Калман Стефансон (1963) е исландски писател и преведувач. Студирал литература, но не положил некој важен испит и не го завршил факултетот. Од 1992 до 1995 година работел најразлични работи во Копенхаген, Данска. По враќањето на Исланд, почнува да се занимава со пишување. Како поет и романсиер, тој е еден од најистакнатите современи исландски книжевни гласови. Преведен е на десетина јазици. Сите книги од трилогијата „Помеѓу рајот и пеколот“ ја има добиено Наградата на книжарите за најдобра книга.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram