Нема производи.

Нема производи.

Јоран Тунстром

  /  Јоран Тунстром

Јоран Тунстром

ЈОРАН ТУНСТРОМ

Јоран Тунстром (1937-2000) е еден од најважните и омилени шведски писатели. Дебитирал како поет. Во 1950-тите години живеел на грчкиот остров Хидра, каде станал пријател со Леонард Коен. Стилот на пишување му е личен и интимен, со јасни автобиографски црти.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram