Нема производи.

Нема производи.

Јоана Парвулеску

  /  Јоана Парвулеску

Јоана Парвулеску

ЈОАНА ПАРВУЛЕСКУ

Јоана Парвулеску (родена 1960) е еден од најважните гласови на романската книжевност. Дипломирала на Факултетот за книжевност, каде и предава од 1996 година. Докторирала на тема книжевни предрасуди. Преведува од француски и од германски. Членка е на Друштвото на писатели на Романија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram