Нема производи.

Карин Фосум

  /  Карин Фосум

Карин Фосум

85186- 006

Карин Фосум (1954) е една од најпознатите автори на крими-трилери, нарекувана уште и „норвешка кралица на детективскиот роман“. Дебитирала како поетеса на 20-годишна возраст со наградена збирка поезија. Оттогаш работела во болници, во старечки домови, како и со луѓе што се лечеле од зависност од дрога. Нејзиниот серијал со инспекторот Конрад Сејер е преведен на 25 јазици и освоил неколку врвни награди.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram