Нема производи.

Нема производи.

Кармен Доминго

  /  Кармен Доминго

Кармен Доминго

КАРМЕН ДОМИНГО

Кармен Доминго (1970) е шпанска писателка. Дипломирала шпански јазик и книжевност на Универзитетот во Барселона. Има напишано неколку романи. Пишува и есеи и драми, кои доживуваат голем успех во Шпанија. Од 1994 година соработува со неколку познати радија, телевизии и печатени медиуми. Нејзина специјалност се теми поврзани со состојбата на жените во Шпанија во XX век.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram