Нема производи.

Нема производи.

Каталин Доријан Флореску

  /  Каталин Доријан Флореску

Каталин Доријан Флореску

КАТАЛИН ДОРИЈАН ФЛОРЕСКУ

Каталин Доријан Флореску (1967) е швајцарски писател и психолог. Роден е во Романија. Од 1982 година се преселил во Швајцарија. Работел како психотерапевт во рехабилитациски центар за зависници од дрога. Завршил петгодишен курс по гешталт-психологија. Од 2001 година е слободен уметник. Добитник е на многу награди, меѓу кои и на Швајцарската книжевна награда.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram