Нема производи.

Катажина Ририх

  /  Катажина Ририх

Катажина Ририх

КАТАЖИНА РИРИХ

Катажина Ририх (1959) е полска авторка, учителка и сликарка. Дипломирала англиски јазик на Универзитетот „Јагелонија“ во Краков. Има објавено неколку книги за деца и млади, кои се занимаваат со современи, често пати тешки и комплицирани социјални проблеми. Живее и работи во Краков со своите двајца синови. Трикратен победник на литературниот натпревар „Астрид Линдгрен“, Награда за книга на годината и др.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram