Нема производи.

Нема производи.

Катарина Винклер

  /  Катарина Винклер

Катарина Винклер

КАТАРИНА ВИНКЛЕР

Катарина Винклер (1979) е австриска писателка и актерка. Дипломирала германистика, театар и музика на Универзитетот во Виена, а потоа се запишала и на студии по актерска игра на Конзерваториумот „Брукнер“ во Линц. Дебитирала на книжевната сцена во 2016 година со романот „Модар накит“. Моментално живее и работи во Берлин.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram