Нема производи.

Нема производи.

Кларис Лиспектор 

  /  Кларис Лиспектор 

Кларис Лиспектор 

КЛАРИС ЛИСПЕКТОР

Кларис Лиспектор (1920-1977) е бразилска писателка со еврејско потекло, родена во Украина. Се омажила за дипломат и долги години живеела во странство (главно САД и Европа). Се смета дека е една од водечките бразилски писателки на XX век, за што е и меѓународно призната. Нејзина специјалност е расказот, но остави и исклучителни романи. Дел од нив се филмувани.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram