Нема производи.

Нема производи.

Кшиштоф Варга

  /  Кшиштоф Варга

Кшиштоф Варга

КШИШТОФ ВАРГА

Кшиштоф Варга (Варшава, 1968) е полски сатиричар, писател, колумнист и новинар. Има објавено 11 романи и друг вид прозни книги. Неговите дела високо котираат меѓу читателите и наградите. Иако има унгарско потекло, негов дом е старата варшавска населба Мокотув.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram