Нема производи.

Нема производи.

Кристинa Марија Балдурсдотир 

  /  Кристинa Марија Балдурсдотир 

Кристинa Марија Балдурсдотир 

КРИСТИНA МАРИЈА БАЛДУРСДОТИР

Кристинa Марија Балдурсдотир (1949) е исландска писателка. Студирала исландски и германски јазици. Била новинарка и наставничка. Во нејзиното творештво се отсликува стварноста на исландската жена, нејзините соништа и копнежи.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram