Нема производи.

Нема производи.

Лари Трамбле

  /  Лари Трамбле

Лари Трамбле

ЛАРИ ТРЕМБЛЕ

Лари Трамбле (1954) е канадски писател. По докторирањето на театарски студии, неколку пати патувал до Индија да го проучува класичниот индиски танц катакали. Објавил дваесетина книги драми, поезија, романи и есеи. Тој е еден од најпродуктивните и најпреведувани драмски автори од Квебек, чии претстави се одиграни на дванаесет јазици. Предавал актерска игра на универзитетот во Монтреал.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram