Нема производи.

Луиџи Пирандело

  /  Луиџи Пирандело

Луиџи Пирандело

ЛУИЏИ ПИРАНДЕЛО

Луиџи Пирандело (од 1867-1936) е италијански дратамург, романсиер, поет и раскажувач, добитник на Нобеловата награда за книжевност во 1934 година. Во неговиот книжевен опус влегуваат седум романи, стотици раскази, четириесетина драми и голем број песни. Текстови му се играни на сцените во целиот свет. Според неговите драми и романи се снимени многу филмови.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram