Нема производи.

Нема производи.

Лаура Имаи Месина

  /  Лаура Имаи Месина

Лаура Имаи Месина

Лаура Имаи Месина (1981) е италијанска писателка. Дипломирала книжевност на универзитетот „Ла Сапиенца“ во Рим. На дваесет и тригодишна возраст се преселува во Токио за да го усоврши јапонскиот јазик. Оттогаш постојано живее во Јапонија, каде што и докторира. Работи како професорка по италијански јазик на некои од најпрестижните универзитети. Живее во Камакура и во Токио заедно со сопругот Риосуке, децата Сосуке и Емилио и со кучето Џигија.

Повеќе инфо: www.lauraimaimessina.com/

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram