Нема производи.

Нема производи.

Лоренцо Амури

  /  Лоренцо Амури

Лоренцо Амури

ЛОРЕНЦО АМУРИ

Лоренцо Амури (1971-2016) бил италијански писател, како и музичар и музички продуцент. По тешка скијачка несреќа на дваесет и шестгодишна возраст, останал квадриплегичар, со парализирани осумдесет проценти од телото. Како писател се пројавил преку својот блог. Во 2013 година го објавува дебитантскиот роман Апнеја. Неговата втора книга, Зошто не го однесете во Лурд?, е своевиден дневник за патешествието до светилиштето на Богородица од аспект на човек без верба.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram