Нема производи.

Нема производи.

Луиз Пени

  /  Луиз Пени

Луиз Пени

ЛУИЗ ПЕНИ

Луиз Пени (1959) е канадска писателка. Дипломирала применета уметност на телевизија и радио. Работела како радиоводителка и новинарка цели 18 години. Пишува детективски романи сместени во канадската провинција Квебек. Единствена писателка во светот што петпати ја добивала наградата „Агата Кристи“ за најдобар детективски роман, како и наградата „Ентони“ за најдобар роман. Преведена е на триесетина јазици.

 

Официјален сајт: https://www.louisepenny.com/

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram