Нема производи.

Мајкл Ондачи

  /  Мајкл Ондачи

Мајкл Ондачи

МАЈКЛ ОНДАЧИ

Мајкл Ондачи (1943) е канадски писател роден во Шри Ланка. Есеист, романсиер, уредник и филмски автор. Дипломирал и магистрирал уметност. Автор е на седум романи и на десетина поетски збирки, со кои е национално и меѓународно признат. Добитник е на голем број награди, кои го потврдуваат како еден од најпознатите живи автори во Канада. Тој и неговата сопруга Линда Спалдинг се уредници на влијателниот книжевен весник „Брик“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram