Нема производи.

Нема производи.

М.Г. Васанџи

  /  М.Г. Васанџи

М.Г. Васанџи

М.Г. ВАСАНЏИ

М.Г. Васанџи (1950) е канадски романсиер, чиј идентитет соединува три континенти (Северна Америка, Азија, Африка). Автор е на седум наградувани романи, две збирки кратки раскази, патописи за Индија и за Африка, како и на биографијата на Мордекаи Ричлер. Двократен добитник е на Гилеровата награда за најдобра белетристика во Канада. Живее во Торонто и често ги посетува Источна Африка и Индија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram