Нема производи.

Нема производи.

Марина Степнова

  /  Марина Степнова

Марина Степнова

МАРИНА СТЕПНОВА

Марина Степнова (1971) е руска писателка. Родена е во семејство на воен старешина и докторка. Студирала филологија и превод. Била уредник на повеќе списанија. На почетокот од писателската кариера објавувала под своето моминско презиме Ровнер, но и под псевдонимот Коњецка. Преведува од романски. Авторка е на бестселерот „Жените на Лазар“ (награда „Големата книга“).

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram