Нема производи.

Нема производи.

Маркета Пилатова

  /  Маркета Пилатова

Маркета Пилатова

МАРКЕТА ПИЛАТОВА

Маркета Пилатова (1973) e преведувачка и писателка. Објавува политички натписи, рецензии, репортажи и колумни во повеќе списанија. Како наставник по чешки јазик престојувала во Бразил и во Аргентина. Дебитирала со романот Жолти очи дома водат, номиниран за високи книжевни награди и досега преведен на пет јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram