Нема производи.

Нема производи.

Марко Погачар

  /  Марко Погачар

Марко Погачар

МАРКО ПОГАЧАР

Марко Погачар (1984) е хрватски писател роден во Сплит. Објавува поезија, есеи, книжевна и музичка критика. Уредник е на списанието за литература „Кворум“ и на двонеделникот за културни и општествени случувања „Зарез“. Неговите песни се преведени на дваесетина јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram