Нема производи.

Нема производи.

Мартин Шмаус

  /  Мартин Шмаус

Мартин Шмаус

МАРТИН ШМАУС

Мартин Шмаус (1965) е чешки писател. Дипломирал на Факултетот за електротехника и сега работи како директор во болница. За многу кратко време успева да го привлече вниманието на книжевнaтa јавност. Ги добива наградата на Книжевниот клуб во 2005 година, а следната година и наградата „Магнесија литера“ во категоријата откритие на годината за романот „Девојче, запали оганче“. Живее и работи во Одра.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram