Нема производи.

Нема производи.

Марко Шелиќ Марчело

  /  Марко Шелиќ Марчело

Марко Шелиќ Марчело

МАРКО ШЕЛИЌ МАРЧЕЛО

Марко Шелиќ Марчело (1983) е српски музичар и писател, познат по своите социјално ангажирани текстови и еклектичен пристап. Стекнува голем успех на музичката сцена и станува еден од најистакнатите српски хип-хоп артисти. Дипломирал српски јазик и книжевност во Белград. Педагошкиот факултет во Крагуевац му доделува почесна диплома за педагошко дејствување и посебен придонес во развојот на културата на младите. Пишува романи, колумни, есеи, рубрики за стрип. Живее во Белград.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram